Uniwersytet Aalto, Wyższa Szkoła Sztuki, Projektowania i Architektury, Helsińska Szkoła Filmowa ELO

dokumentART 2012: 19.11.2012, Poniedziałek, 11:00
Akademia Sztuki, pl. Orła Białego 2 (Gdzie to jest?)
Blok tematyczny:

Co roku dokumentART przedstawia inną europejską szkołę filmową i prezentuje najnowsze filmy jej studentów. Dyskusje ze studentami i nauczycielami danej szkoły zachęcają do wymieniania się poglądami na temat jej tradycji i stylu, a także pozwalają dowiedzieć się, jak rzeczywiście wyglądają prowadzone tam kursy. W tym roku po raz pierwszy zaprezentujemy szkołę ze Skandynawii – Szkołę Filmową ELO Uniwersytetu Aalto w Helsinkach.

Celem edukacji zapewnianej w Szkole Filmu, Telewizji i Scenografii Uniwersytetu Aalto (Szkoła Filmowa ELO w Helsinkach) jest zapoznanie studenta z procesami twórczymi i przygotowawczymi w dziedzinie kina, scenografii i projektowania kostiumów, a także przyczynienie się do odnowienia reprezentowanych przez nich form sztuki.

Nauczanie i prace badawcze oparte są na tradycji artystycznej i pedagogicznej, kreatywnym jej przekazywaniu i rozwijaniu nowych form wyrazu. Skoncentrowanie się na twórcy uważane jest za niezbędną część badań artystycznych. Studia, skupiające się na wiedzy, umiejętnościach, sztuce i teorii, są stosowane w praktyce podczas ćwiczeń realizatorskich i innych produkcji, które są niezbędnymi formami nauczania. Celem jest zaoferowanie studentom edukacji, która da im możliwość profesjonalnej pracy w ich dziedzinie i wpływania na nią.

Wspólnie z Media Centre LUME, Szkoła Filmowa ELO w Helsinkach oferuje wspaniałe warunki, by zdobyć podstawowe stopnie naukowe (trzyletnie programy licencjackie i dwuletnie programy magisterskie), kontynuować studia i zajmować się badaniami oraz pracą artystyczną. Płatne praktyki, udział w festiwalach i konkursach, międzynarodowe studia i bliska współpraca zarówno z resztą świata akademickiego, jak i z biznesem oraz innymi produkcjami kultury tworzą bezpieczną podstawę dla przyszłej pracy.

Filmy

Mapka dojazdu:

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Program na 19.11.2012

Udostępnij: