festiwal muzycznych emocji

16 października (środa), godz. 20:00, Klub Imperium

KONCERT LIPALI

Formacja założona przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion. Początkowo był to solowy projekt Lipnickiego, który zadebiutował płytą „Li-Pa-Li” (2000). Z czasem do projektu dołączyli Łukasz „Luk” Jeleniewski (perkusja) i Adrian „Qlos” Kulik (bas). W takim składzie Lipali nagrali albumy „Pi” (2004), „Bloo” (2007), „Trio” (2009), „Akustyk Live” (2011) i „3850” (2012).
 

17 października (czwartek), godz. 19:00, Rocker Club

KONCERT FENG SZUJA

Solowy projekt Olka Różanka – kompozytora, tekściarza, lidera grupy Chorzy na Odrę i organizatora Akustyczeń Festiwal Szczecin. Program koncertu złożony jest z autorskich utworów Różanka, pochodzących m.in. z opartego na studium siedmiu grzechów głównych spektaklu „Fumum Vendere”, a także z kompozycji grupy Chorzy na Odrę. Różanka będzie wspomagać gitarzysta Maciej Kazuba.
 

18 października (piątek), godz. 21:00, Free Blues Club

KONCERT CHEMIA (SUPPORT: NAMY)

Chemia to warszawski zespół rockowy założony w 2010 roku przez Wojciecha Balczuna. Muzyka sześcioosobowej grupy inspirowana jest klasyką rocka od The Beatles do Led Zeppelin oraz dokonaniami muzyki post grunge’owej. Chemia wydała następujące płyty: „Dobra Chemia” (2010), „O2” (2011), „In the Eye” (2012) i „The One Inside” (2013). Ambicją sekstetu jest napisanie najlepszej piosenki na świecie.
 
Namy to czteroosobowy zespół ze Szczecina grający nowoczesnego rocka. Mają na koncie debiutancką EP-kę, która ukazała się w 2012 roku. Laureaci I miejsca w konkursie Floating Trippin' Festival 2013 i II miejsca w konkursie Made In Szczecin 2013.
 

19 października (sobota), godz. 20:00, Klub Imperium

KONCERT UKEJE

Projekt Damiana Ukeje, zwycięzcy pierwszej edycji programu The Voice Of Poland. Muzyk pochodzi ze Szczecina i w swojej karierze muzycznej związany był już z kilkoma zespołami ze środowiska rockowego. Po finale The Voice Of Poland, Damian zaprosił do współpracy kolegów ze swojego poprzedniego zespołu, Fat Belly Family, i powołał do życia projekt UKEJE. Obecnie  kwintet regularnie koncertuje po całej Polsce, promując pierwsze oficjalne wydawnictwo „Ukeje” i jednocześnie pracuje nad nowym albumem.
 

20 października (niedziela), godz. 19:00, 13 muz 

PREMIERA FILMU „NARCYZ O SOBIE, CZYLI HISTORIA MARKA KAZANY”

Marek Kazana to jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych ze Szczecina i nie tylko. Jest laureatem Grand Prix Jazzu nad Odrą (1979) i Stypendium im. Krzysztofa Komedy (1983). Brał udział w nagrywaniu blisko 20 płyt, ale na autorski album przyszło mu czekać aż do 2013 roku, kiedy to ukazał się album „Tangola” kwartetu Marek Kazana Project. Artysta nagrał go z udziałem Marka Maca, Grzegorza Grzyba i Tomka Licaka. „Narcyz o sobie, czyli historia Marka Kazany” to filmowy portret tego niezwykłego artysty. 
 

21 października (poniedziałek), godz. 21:00, Ośrodek Teatralny Kana

KONCERT A GAMBLER'S HAND – SEAN NOONAN & KWARTET SMYCZKOWY

Polsko-amerykański projekt muzyczny – niezwykły muzyczny kolaż, łączący dźwięki akustyczne z elektrycznie zmodyfikowanymi brzmieniami i nawiązujący do estetyki downtown jazz/rock. A Gambler's Hand to zaskakujące połączenie perkusji z kwartetem smyczkowym, którego mózgiem jest Sean Noonan – nowojorski perkusista, kompozytor, aranżer, gwiazda brooklyńskiego undergroundu, członek grup Brewed by Noon i The Hub oraz współpracownik m.in. Ornette'a Colemana.
 

22 października (wtorek), godz. 20:00, Klub Imperium

KONCERT SKUBAS

Wokalista o charakterystycznej barwie głosu. W 2012 roku wydał debiutancką płytę „Wilczełyko” promowaną singlem „Linoskoczek”. Otrzymał nominację do Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut Roku i Utwór Roku. Tuż po wydaniu płyty zagrał ponad 30 koncertów, supportował zespoły Hey i Raz, Dwa, Trzy. Wystąpił m.in. na Heineken Opener Festival i w Jarocinie. Muzyka Skubasa to gitarowe brzmienia o zabarwieniu folkowo-grunge'owym. 
 

23 października (środa), godz. 19:00, Ośrodek Teatralny Kana

AFTER PARTY: KONCERT „TANGOLA” MAREK KAZANA PROJECT

Występ freejazowej formacji Marek Kazana Project, promujący wydany niedawno album „Tangola”. Zespół wystąpi w składzie: Marek Kazana (saksofon altowy, saksofon sopranowy), Grzegorz Grzyb (perkusja), Marek Mac (kontrabas elektryczny) i Tomek Licak (saksofon tenorowy).
 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: