nagrody

 
Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 10 000 PLN za produkcję filmową, która w nadzwyczajny sposób porusza kwestię porozumienia ponad podziałami etnicznymi.
 
Nagroda Latücht Ministerstwa Edukacji, Nauki i Kultury Meklemburgii-Pomorza Przedniego honoruje niezależny film lub projekt multimedialny, który w sposób kreatywny najpełniej wykorzystuje możliwości owego medium. Przeznaczona jest na nią kwota 5 000 €.
 
Nagroda Miasta Neubrandenburg honoruje filmy odważne i ambitne, które eksplorują lub przekraczają granice gatunku. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 2 000 €.
 
Nagroda Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej dla najlepszego filmu w Konkursie Europejskim. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 1 000 €.
 
Nagroda „Findling” Regionalnego Stowarzyszenia Komunikacji Filmowej Meklemburgii-Pomorza Przedniego to prestiżowa nagroda dla filmu, który pobudza zmysł obserwacji i refleksji w wyjątkowy sposób. Nagroda zapewnia trasę nagrodzonego filmu po kinach i klubach filmowych Meklemburgii-Pomorza Przedniego wraz z twórcą owego obrazu. Trasa jest finansowana przez Regionalny Fundusz Promocji Filmu Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
 
Nagroda Jury Studenckiego, ufundowana przez Uniwersytet Szczeciński, przyznawana jest najbardziej odważnym próbom przekraczania granic gatunku dokumentu artystycznego. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 2 000 PLN.
 
Nagroda Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu w Greifswaldzie przyznawana przez studentów Wyższej Szkoły Zawodowej w Neubrandenburgu oraz przez Uniwersytet w Greifswald. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 1 000 €.
 
Nagroda Publiczności Polskiej, ufundowana przez Telewizję Polską (TVP), przyznana zostanie przez publiczność festiwalową oglądającą Konkurs Europejski w Szczecinie. Wysokość nagrody pieniężnej wynosi 1 000 EUR.
 
Nagroda Publiczności Niemieckiej, której fundatorem jest publiczny nadawca medialny Norddeutscher Rundfunk (NDR), przyznawana jest przez widzów konkursu w Neubrandenburgu, którzy wybierają ich zdaniem najlepszy film. Na nagrodę przeznaczona jest kwota 1 000 €.
 
Nagroda rzeczowa, ufundowana przez Stowarzyszenie OFFicyna, przyznawana jest najciekawszemu filmowi w ramach przeglądu Zachodniopomorskie shorty.
 
Nagroda rzeczowa Złotej Komóry, ufundowana przez Stowarzyszenie OFFicyna, przyznawana jest najciekawszemu filmowi w ramach przeglądu telefonART.

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: